Детективи НАБУ з’ясували, що Національна академія аграрних наук України (НААН) незаконно передала приватним особам 15 га державних земель, які мали статус особливо цінних та повинні були використовуватися виключно з дослідницькою метою.

23 грудня 2019 року НАБУ повідомило про відкриття кримінального провадження. Детективи з’ясували, що впродовж 2013-2014 років посадовці НААН ухвалили низку рішень, внаслідок яких понад 15 га державних земель незаконно перейшли у приватну власність.

Приватними стали 138 земельних ділянок, що знаходяться у передмісті Києва (с.Гатне Києво-Святошинського району). 

Рішення про вилучення такої землі та зміну її цільового призначення може ухвалювати виключно Верховна Рада за поданням Кабміну. Але посадовці НААН у змові зі службовцями Держгеокадастру в Київській області проігнорували закон.

Так, землі ДП “ДГ “Чабани” Інституту землеробства НААН перейшли у власність приватних осіб, серед яких посадовці НААН та їхні родичі, співробітники СБУ, Мінагрополітики та інших органів влади. Збитки, завдані розкраданням 15 га особливо цінної землі становлять 43,9 млн млн грн.

Слідство встановило причетність до корупційної схеми 9 осіб, розслідування стосовно дій яких наразі завершене. Зокрема, у вчиненні злочину обвинувачуються експрезидент НААН, співробітник СБУ та віце-президент НААН.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...