До 2025 року Китайська Народна Республіка планує збільшити виробництво біогазу до 10 млрд кубометрів, а до 2030 – до 20 млрд кубометрів у рік. Відповідний план прийняв держкомітет КНР у справах реформ і відкритості.

На даний час обсяг виробництва біогазу у Китаї становить приблизно 60 млн кубометрів на рік, тож цей показник планують збільшити у 333 рази за 10 років.

Налагодити масове виробництво біогазу, який отримують бродінням біомаси: харчових і сільськогосподарських відходів, каналізаційних стоків, Китай планує для того, щоб знизити залежність від імпорту блакитного палива, за рахунок якого покривається 46% потреб країни у газі.

Однак на шляху розвитку цієї галузі існує цілий ряд проблем. Це, зокрема, висока вартість збору і транспортування сировини для вироблення газу. Це також низька концентрація метану у біогазі – близько 70%, що унеможливлює його транспортування національними газопроводами, по яких йде природний газ з концентрацією метану у 90%.

Між тим, біогазовий план підтримують на найвищому рівні. Підвищений інтерес до нього проявляє сам голова КНР Сі Цзіньпін, який ще у молоді роки під час роботи в одному із сільських повітів провінції Шеньсі, особисто займався розвитком виробництва біогазу.

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...