Сімейна ферма Сумік (Львівська область) облаштувала для своїх корів на зимовий період холодне утримання. Про це  повідомили у Львівській аграрній дорадчій службі.

Тваринам влаштували місця для відпочинку, кормовий стіл для годування силосом і годівниці для грубих кормів. Також встановили для напування поїлки, які не замерзають. Доїння корів здійснюється на доїльних установках, які з пасовища перемістили в приміщення. Корови без проблем адаптувалися до навколишнього середовища і почувають себе досить непогано на вуличному утриманні.

При холодному утриманні і доїнні власники ферми мають можливість значно збільшити поголів’я корів, тому що вони не обмежені стінами приміщення. Безприв’язна технологія холодного утримання корів є ресурсозберігаючою. Господарства, які її освоїли, змогли суттєво знизити собівартість виробництва молока.

Для корів досить важливою є наявність свіжого повітря. В запилених і задушливих приміщеннях тварини нерідко отримують стрес, внаслідок чого знижуються їх надої і якість молока.

Крім того, в загонах можуть бути присутніми патогени, гази, висока вологість, що негативно впливає на самопочуття корів. Тому холодне утримання допомагає не тільки зберегти ресурси, але й зміцнити здоров’я тварин.