В рамках програми «Познань для бджіл» в Познані (Польща) буде збудовано ще більше міських пасік. 

За даними Познанської міської ради, лист про наміри щодо реалізації програми «Познань для бджіл» було підписано заступником мера Познані Катаржиною Кежек-Коперською, президентом правління муніципальної транспортної компанії Войцехом Тулібацкім і директором Познанського лісового департаменту Мечиславом Бранським.

Катаржина Кежек-Коперська повідомила, що в рамках кампанії «Познань для бджіл», серед іншого, будуть створюватися квіткові луки і медові сади. «У нас є свої пасіки і міський мед. При догляді за міською зеленню ми не застосовуємо ніяких заходів, шкідливих для бджіл. Ми знаємо, наскільки важливі обізнаність та відповідальність щодо негативного  впливу на  бджіл. Тепер діяльність щодо збереження цих корисних комах буде поширена на інші райони », – зазначила чиновниця.

В рамках угоди нові вулики будуть встановлені в депо громадського транспорту Познані і на ряді вулиць міста. Реклама щодо поширення даного проекту буде просуватися в громадському транспорті. 

Міські пасіки також будуть розташовані в районах, керованих Познанським лісовим заводом – Марселінскім лісом і лісом на вулиці Ку Дамбені. Директор Познанського лісового заводу Мечислав Бродські зазначив, що ліс є природним середовищем для бджіл, і ці комахи, додав він, «є основою нашого існування».

Познанський магістрат нагадав, що вулики в Познанських лісах і складах – не перші міські пасіки. Шість вже знаходяться в Познанській Цитаделі. Бджоли, які живуть там, вже почали виробляти мед. «Це доказ того, що ці корисні комахи можуть функціонувати в місті, а Познань вільна від пестицидів та інших смертоносних агентів», – підкреслили в магістраті. Пропозиція щодо створення міських пасік була висунута Провінційною асоціацією бджільництва Познані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...