Ripak 1 696x412

У компанії «Україна», яка обробляє понад 3 тисяч гектарів угідь в Білокуракинському районі Луганської області, розробляють технології вирощування нових для регіону культур.

Про це розповів агроном підприємства Володимир Лавренко.

«Ми хочемо поліпшити сівозміну місцевих господарств, які часто нараховують тільки дві-три культури, і зламати стереотип про те, що природно-кліматичні умови регіону не підходять для вирощування ріпаку, проса, льону, жита та інших культур», – зазначив агроном.

Мати великий асортимент для господарства досить важливо через мінливу ​​кон’юнктуру ринку сільгосппродукції, а також для раціонального використання сільгосптехніки.

Так, протягом трьох років врожайність ріпаку в господарстві становить 35-41 центнерів на коло, і господарство працює над вдосконаленням технології вирощування цієї культури.

Зокрема, хороші результати дали експерименти з вирощуванням зріджених посівів ріпаку. Зараз в «Україні» відпрацьовують технології вирощування 16 культур: пшениця (озима та яра), озимі ячмінь, рапс і жито, ярий та озимий горох, сочевиця, нут, чина, маш, кукурудза, гречка, соняшник, соя, льон і суданська трава.

У планах – стати повноцінним насіннєвим господарством і забезпечувати місцевих фермерів якісним насіннєвим матеріалом. Для вироблення насіннєвого матеріалу високої якості господарство вже придбало сучасну калібрувальну зерноочисну машину Фадєєва.

Повідомляє Аgrotimes