5f4uvyghnghwcqghsrwowa27ga 696x464

На фермі у місті Первомайську Миколаївської області вирощують незвичайну органічну продукцію. Поряд з традиційними томатами чи патисонами тут збирають бамію та трюфельну картоплю Віталот.

Також експериментують з мелотрією або мексиканським огірком. Як розповідає засновник ферми Ян Островський, овочівництвом він займається кілька років. Аби розпочати справу, знадобився невеликий капітал. Фермер знайшов землю для вирощування овочів та орендував приміщення для переробки.

Батьківщиною бамії є тропічна Африка, в дикому стані вона збереглася на Антильських островах, також озповсюджена в країнах Південної Європи, в Америці, Африці та Азії. В Україні вирощують бамію у південних степових районах. Її посіви розміщують насамперед на городах або зрошуваних ділянках.

Бамія може рости на будь-яких ґрунтах, крім перезволожених, з близьким заляганням підґрунтових вод. Найкраще бамія росте на добре освітлених ділянках з легким (супіщаним) родючим дренованим ґрунтом, багатим на органічні речовини.

Стручки бамії містять багато корисних речовин, вітаміни та аскорбінову кислоту. В насінні міститься 20 % олії типу оливкової. Укріплює виснажений організм людини. Стручки бамії містять слизисті речовини, які цінні для людей хворих на виразку кишечника та гастрит. Відвар з плодів бамії застосовують при лікуванні бронхіту.

Зараз ферма Яна Островського займає площу у 2 га. Щороку культивована земля розширюється, також згодом планують збудувати теплицю для вирощування розсади.

“У нас немає штатного агронома, але з професіоналами консультуємось. Через те, що вирощуємо незвичні овочі і в органічних умовах, доводиться шукати інформацію в іноземних джерелах, оскільки для вітчизняних спеціалістів це щось зовсім нове”, — говорить фермер.

Всі рослини знаходяться на краплинному зрошенні. Разом з водою вносяться також добрива та біопрепарати. Врожай збирають вручну. Ян Островський додає, що цього року на фермі запустили новий консервний цех, який працює за стандартами НАССР. Наразі серед продукції господарства є консервований борщ та українське сало які випускаються під власною торговою маркою. Після початку антитерористичної операції, на сході країни, Ян почав передавати харчі для бійців.  Зараз продукція фермера популярна і у Франції.

“Коли мій борщ та сало показали по телебаченню, про них дізнались і представники українських діаспор в різних країнах світу, які почали згодом просити про відправку їм моєї продукції. Це смак історичної Батьківщини, яким можна не лише поласувати, але й пригостити друзів в країні, в якій проживаєш. Отримуємо подібні замовлення і досі. Приємно, що наші національні страви смакують не лише українцям, але й їхнім друзям за кордоном. Я вдячний кожному, хто несе в маси українську кухню за кордоном”, – розповідає фермер.

Повідомляє Агро-Центр