На пляжах курортного міста Ейлат (Ізраїль), що на узбережжі Червоного моря ввели повну заборону на використання одноразового посуду і тари.

Муніципальним розпорядженням встановлюється максимальний штраф у розмірі 730 шекелів (близько $210) для порушників.

Міська рада Ейлата заборонила використання одноразового посуду і тари з будь-якого матеріалу, включаючи пластик, алюміній, картон та папір, які не призначені для повторного використання виробником, включаючи столові прилади, тарілки, чашки, трубочки, мішки, кришки, а також пластикові пакети.

“Однією з основних загроз для навколишнього середовища у цьому районі, особливо для моря, є одноразові вироби: столові прилади, горнятка, поліетиленові пакети, соломинки, трубочки, незалежно від того, з чого вони виготовлені: з пластику, алюмінію, паперу, картону або будь-яких інших матеріалів, – зазначають у муніципалітеті.

Одноразові вироби розпадаються на суші і в морі на частинки різного розміру, які завдають шкоди дикій природі.

Міністерство із захисту навколишнього середовища Ізраїлю ще у 2015 році звернуло увагу на забрудненість пляжів в Ейлаті. Причому мова йшла не про забруднення в результаті промислових викидів або техногенних інцидентів, а про реальне засмічення прибережного простору відпочиваючими.

В середньому, за оцінками екологів, сміття на пляжах у світі на три чверті складається з поліетилену і його похідних. В Ізраїлі ж частка пластику в забрудненні пляжів досягає 90%. Разом з тим після введення плати за пластикові пакети в ізраїльських торгових мережах до початку 2017 року частка одноразових упаковок у складі сміття на узбережжі країни зменшилася з 23% до 12%.

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.