Luk Repchatyj 696x396

Найбільш песимістичні прогнози цін на цибулю для України і Європи на новий сезон поки що не виправдовуються. Оптова ціна на цибулю в Україні демонструє стабільність — вона не змінювалася вже більше двох з половиною місяців і знаходиться на рівні 23 центів США за кг (5-6 грн/кг).

До прикладу, роком раніше в цей час ціни на цибулю продовжували рости.  До середини грудня 2018 року ціни на цибулю вперше перевищили 50 центів США за кг, що не привело до зростання продажів — виробники навпаки, стали притримувати цибулю. Як показав час, вони не прогадали — врожай цибулі виявився катастрофічно низьким в більшості країн ЄС, що призвело до безпрецедентного зростання цін в Європі і «потягнуло» за собою ціни на цибулю в Україні.

У травні 2019 року навіть був період, коли продати цибулю в Україні оптом можна було дорожче $1 дол/кг. Однак потім ціни різко знизилися і майже всі учасники ринку очікували, що вони впадуть нижче собівартості. Однак поки що цього не сталося.

Учасники ринку вважають, що головною причиною того, чому ціни на цибулю утримуються на прийнятному рівні, є складні погодні умови для вегетації цибулі в цьому сезоні, які були відзначені і в Україні і в країнах Євросоюзу.

На сьогоднішній день середня ціна на цибулю в Україні вище на 1-3 центи США за кг, ніж в Білорусії й Росії та на 43% вище, ніж в країнах Центральної Азії (Узбекистан, Казахстан, Таджикистан). Проте, різниця в цінах недостатня, щоб запустити імпорт цибулі з цих країн.

У будь-якому випадку відсутність динаміки на ринку цибулі говорить про збалансованість попиту і пропозиції. Швидше за все, істотних змін на цьому ринку до середини січня 2020 року вже не буде.

Повідомляє Пропозиція