Asimina triloba – так латиною звучить назва екзотичного фрукту, який вирощує на Закарпатті Василь Чалбаш. Через неймовірну морозостійкість екзот має шанси прижитися в багатьох регіонах України.

На Закарпатті місцевий садівник Василь Чалбаш вирощують тропічний фрукт, що є досить незвичним для України. Латиною його назва звучить, як Asimina triloba. Але найчастіше його називають папая або гірський чи дикий банан. Фрукт родом із Північної Америки. На батьківщині може сягати 15 метрів і має плоди, солодкі на смак, котрі дещо нагадують банан.

Закарпатський садівник, що полюбляє експериментувати з екзотами, не лише виростив дикий банан, але й заснував розсадник для незвичних для нашого клімату рослин.

Про азіміну він говорить: культура морозостійка, існують приклади, коли вона витримувала мороз до мінус 29 градусів за Цельсієм. Отже, має всі шанси для поширення і в Україні.

«Це фактично єдиний представник сімейства аннонових, який можливо вирощувати в наших широтах», – розповів Василь Чалбаш.

За словами садівника, дикий банан має досить смачні плоди.

«Азіміна має такі смачні фрукти, які мені будь-коли вдавалося спробувати, – розповідає закарпатець про свою рослину. – Запах плодів нагадує й ківі, й полуницю, й банан разом узяті. А на смак – ніби змішані банан, ананас та манго».

Василь Чалбаш нещодавно з’їздив у Чехію, дегустував плоди в тамтешньому розсаднику. Як з’ясувалося, сортові форми азімії, мають переваги над сіянцями, тож вирішив привезти із відомого розсадника привиті саджанці різних сортів.

Кожен сорт тропічного дикого банана має свій смак. «Сорт – це вже не лотерея, як із сіянцями, авторитетний сорт – це гарантія врожайності», – зауважує садівник.

Саджати необхідно мінімум два дерева – для перезапилення. Інакше самотнє дерево буде давати мало плодів.

«Моя особиста рекомендація: саджати хоча б чотири дерева поруч, або краще – квадратом, аби гарантовано мати хороше перезапилення й багато плодів. Деревця варто садити на відстані 3-4 метра одне від одного, оскільки вони добре переносять затінення.,» – ділиться секретами садівник. 

Зацвітає азіміна в перших числах травня, ще до появи листя. Квіти має досить великі, а плоди у неї – завдовжки від 10 до 20 см, вага кожного може сягати від 0,5 до 1кг.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...