993368

Придбання насіння — відповідальний етап планування сільськогосподарського сезону. Особливо, коли йдеться про гібриди соняшника, стійкого до окремих груп гербіцидів: адже завдяки їхнім характеристикам праця аграрія суттєво полегшується, і він може розраховувати на здоровий та щедрий врожай.

«Гібриди соняшника, стійкі до окремих груп гербіцидів, — справжня знахідка для аграрія: адже це дозволяє ефективно знищувати однодольні та дводольні бур’яни в посівах, при цьому не шкодячи культурі.» — відзначає керівник сервісно-технологічно напрямку компанії «UKRAVIT» Сергій Сальніков. 

Проте, жодної гарантії того, що агррарій придбає якісне насіння, немає. Оскільки сьогодні, коли підробляється практично все, насіння теж не є винятком.

Як бути певним, що натрапив на якісне насіння?

Сергій Сальніков наполегливо рекомендує перевірити придбаний посівний матеріал в лабораторних умовах.

«З високою точністю оцінити відсоток стійкості гібриду соняшника до імідазолінонів і трибенурон-метилу можна за допомогою спеціального експрес-аналізу, — підтверджує керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй. — Для цього насіння пророщують у кліматичних камерах і фітотронній кімнаті й у відповідні фази обробляють гербіцидами. А потім вимірюють морфометричні параметри і, власне, визначають якість посівного матеріалу. При цьому дослідження займає мало часу — термін виконання замовлення становить всього 15 днів».

Повідомляє Пропозиція