Ixsmjwiwh7bcppwiwiiod48nlbce4on25wyosuzx

4 роки підприємство по перевалці піску ТОВ “Семфлот” зазнає утисків з боку усіх існуючих в державі установ – починаючи від правоохоронних органів і закінчуючи архбудконтролем міста Українка. А все через те, що ПАТ “Київський річковий порт” намагається будь-якими шляхами заволодіти ділянкою на березі Дніпра, яку використовує ТОВ “Семфлот”.
Рейдерство почалося з пропозицій продати бізнес

Товариство з обмеженою відповідальністю “Семфлот” вже майже 20 років займається перевалкою піску в Обухівському районі Київської області. Підприємство орендує ділянку не березі Дніпра і надає послуги по зберіганню піску.

Директор ТОВ “Семфлот” Семен Коширенков розповідає, що свій бізнес розпочав у 2001 році. В Трипільської сільської ради орендував занедбаний пустир і побудував на ньому майданчик для перевалки.

Компанії з видобування річкового піску баржами вивантажують матеріал на майданчик “Семфлота”. А вже ТОВ “Семфлот” займається зберіганням та завантажуванням піску на великотоннажні автомобілі.
Бізнес йшов успішно, а у 2016 році, – розповідає директор “Семфлоту” йому надійшла пропозиція продати підприємство.

Відтоді почалися й рейдерські атаки, додає Семен Коширенков.

“На початку 2016 року мені почали приходити пропозиції продати бізнес і звільнити ділянку, на якій розташований мій майданчик для перевалки піску. Думаю, я не перший і не останній підприємець у нашій країні, який зіткнувся з такими настирливими пропозиціями, які більше схожі на погрози. Я багато років розбудовував своє маленьке підприємство, тому, звичайно, не хотів з ним розставатися. Однак після того, як я не погодився продати свій бізнес, почалися неприємності”, – розповідає бізнесмен.

Спочатку діяльністю ТОВ зацікавилася прокуратура. На адресу київських прокурорів надійшла заява, що нібито “Семфлот” здійснює свою діяльність без дозвільних документів. Заяву в прокуратуру направив голова ГО “Бюро з питань захисту екології та здоров’я” Михайло Бурда. Пізніше цього керівника ГО – Михайла Бурду – затримала поліція у вимаганні великої суми грошей.

За словами бізнесмена Семена Коширенкова, відтоді його підприємство пережило низку перевірок з вилученням дороговартісного майна та обшуків.

Рейдери спалили техніку

Найрезонансніша рейдерська атака трапилася в грудні 2016 року, коли з погрозами фізичної розправи від так званих активістів, правоохоронці конфіскували навантажувач на штрафмайданчик. А через кілька днів – техніка просто згоріла на цій території і, як встановила експертиза, внаслідок умисного підпалу.

Директор ТОВ “Семфлот” пригадує, що 28 грудня після обіду на майданчик підприємства приїхали невідомі люди в балаклавах і представилися активістами ГО “СТОП КОРУПЦІЇ”. Молоді хлопці спортивної статури заблокували виходи та виїзди з території, кричали та погрожували фізичною розправою працівникам і вимагали віддати їм ключі від техніки.

“Я одразу приїхав на майданчик. Як з’ясувалося, що так звані “правозахисники” з ГО “СТОП КОРУПЦІЇ” приїхали через те, що до правоохоронців надійшла ще одна заява – що ми начебто незаконно видобуваємо пісок. Але це нісенітниця, адже «Семфлот» взагалі не займається видобуванням піску – у нас навіть обладнання для цього немає, що підтверджується протоколами обшуків та ухвалами на арешт техніки. Ми лише надаємо послуги з перевалки і складування для інших компаній, які вже багато років видобувають пісок, маючи всі дозвільні документи”, – розповідає Семен Коширенков.

Пробувши на підприємстві кілька годин, молодики з ГО “СТОП КОРУПЦІЇ” зненацька залишили територію та поїхали у невідомому напрямку. Проте, коли тільки навантажувач виїхав за територію майданчика для перевалки піску, його на дорозі заблокували легкові автомобілі.

До рейдерського захоплення приєдналися і високопоставлені чиновники та правоохоронці Обухівського району. Однією з машин, які блокували навантажувач, керував прокурор Обухівського району – начальник Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Дмитро Житник. Через деякий час приїхали і тодішній голова райдержадміністрації Олександр Туренко та керівник районної поліції Денис Ярославський.

Підприємець скаржиться, що поліція і прокурор Житник називає його діяльність незаконною, хоча на сусідній ділянці, яка відноситься до рекреаційної зони відпочинку села Трипілля, майже кожен день здійснюється аналогічна діяльність із розвантаження та складування піску. Тільки в цьому випадку прокурор і поліція чомусь ніяк не реагують.

Правоохоронці діяли без церемоній – водія просто викинули з кабіни, забрали ключі від навантажувача та зламали замок на дверцятах.

“Почувши про такий “бєспрєдєл”, я приїхав на місце і забарикадувався у кабіні навантажувача. Після довгих перемовин начальник поліції Ярославський врешті-решт пообіцяв мені, що все буде зроблено по закону. Я повірив йому і погодився, щоб наш навантажувач відправили на штрафмайданчик для подальшого розгляду. Однак документів про вилучення або накладення арешту на навантажувач мені ніхто не надав, і протоколу огляду місця події теж”, – розповідає директор ТОВ “Семфлот”.

Наступного дня навантажувач на штрафмайданчику просто згорів. А в поліції пояснили, що пожежа відбулася близько четвертої години ранку. Жодної реакції з приводу кримінального правопорушення не було і боку начальника Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Дмитра Житника, який покликаний забезпечувати дотримання законів на території району.

Пізніше експерти видали висновок № 117/В/30.12.2016, що причиною пожежі стало “виникнення горіння, внаслідок занесення стороннього джерела запалювання з ознаками спеціальної підготовки події”.

Керівник ТОВ “Семфлот” скаржиться, що втратив техніку, яка коштує великих грошей і до того ж була взята в кредит. Окрім того, Семен Коширенков зазнав збитків і через блокування роботи підприємства поліцією та тітушками-“активістами”.

Найцікавіше, що факт незаконного видобування піску, яким начебто займався “Семфлот”, так і не був доведений – за ці три роки досудове слідство не провело жодних процесуальних дій. Про що може говорити особистий інтерес керівників правоохоронних органів і того ж начальника Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Дмитра Житника.

“Все, що було зроблено за цей час, – це арешт і знищення мого майна. Гадаю, саме для цього слідчий поліції та прокурор акцентували увагу на незаконному видобуванні, оскільки лише ця стаття давала можливість вилучити в мене навантажувач, без якого робота підприємства неможлива. Та й, окрім того, чи часто хтось бачив, щоб на вилучення техніки у маленького підприємства виїжджало керівництво району майже у повному складі?”, — наголошує Семен Коширенков.

Причина рейдерства – ділянка на березі Дніпра

На думку Семена Коширенкова, причиною таких зухвалих рейдерських дій є земельна ділянка, яку орендує його підприємство.

Окрім ТОВ «Семфлот», поблизу Трипілля є ще декілька майданчиків для перевалки річкового піску. Однак у 2016 році Трипільська сільрада розробила генплан села, за яким більша частина цих майданчиків була позначена як територія рекреаційної зони. Тобто, у будь-який момент їхня діяльність може припинитися.
Територія, яку орендує «Семфлот», до рекреаційної зони не входить, оскільки знаходиться у санітарній зоні вугільного складу Трипільської ТЕС.

Отже, це фактично єдиний майданчик, діяльності якого надалі нічого не загрожує. Саме це і не дає спокою великим гравцям ринку, які б хотіли заволодіти цією територією. А саме ПАТ “Київський річковий порт”. Адже ГО “СТОП КОРУПЦІЇ”, яка брала активну участь у рейдерських атаках, як стверджують, пов’язана з фактичним керівником ПАТ “Київський річковий порт”.

Рейдерські атаки продовжилися

Цього року активні рейдерські атаки продовжилися, – скаржиться Семен Коширенков.
В жовтні на підприємство знову завітала сумнозвісна ГО “СТОП КОРУПЦІЇ”. Чоловіки спортивної статури почали погрожувати фізичною розправою працівникам, вимагаючи припинити роботу та пред’явити їм господарські документи.

За словами директора підприємства, вони одразу викликали поліцію. Однак, яке було здивування працівників “Семфлоту”, що правоохоронці не збираються заарештовувати тітушок, а приїхали на майданчик, щоб провести обшук в черговий раз.

Прохання надати документи про ухвалу суду на обшук або огляд працівники поліції проігнорували. Замість цього правоохоронці вилучили з майданчика розвантажувальні крани, баржу та пісок, які належать клієнтам “Семфлота”, ще один навантажувач, погружчик та екскаватор.

Як стало відомо згодом, що обшук був проведений за заявою такого собі Антона Клітного, члена ГО “СТОП-КОРУПЦІЯ”.

Ще один черговий “наїзд” відбувся вже в листопаді цього року.

До міської ради міста Українка було направлено лист з проханням провести перевірку підприємства “Семфлот”. Направила його асоціація “Підприємства-надрокористувачі “Нерудні надра України”, одним із засновників цієї установи є ПАТ “Київський річковий порт”.

Після цього листа міська влада Українки звернулася до відділу архітектурно-будівельного контролю, аби вони провели позапланову перевірку.

“Ще один факт утиску – це те, що між мною і міськрадою Українки було підписано угоду щодо резервування земельної ділянки. Але на судовому засіданні я дізнався, що теперішнє керівництво міста в односторонньому порядку визнало цю угоду нікчемною – якраз у той час, коли прокурор намагається знову арештувати і вилучити моє майно”, — розповідає Семен Коширенков.

Директор ТОВ “Семфлот” не вірить у випадкові збіги обставин. Адже у ситуації з постійними рейдерськими наїздами на його підприємство явно вбачається змова влади, правоохоронних органів та великих корумпованих бізнесових структур. І все це робиться, аби остаточно знищити малий бізнес.

Зацікавленість ПАТ “Київський річковий порт”, керівником якого згідно з реєстрами юридичних осіб може бути Юрій Бродський, підставні ГО, які також пов’язані з цим іменем – все наводить на висновки, що бізнесмен намагається будь-яким чином і методами виселити ТОВ “Семфлот з бажаної йому ділянки на березі Дніпра.

“Мій бізнес занепадає через постійне блокування роботи, обшуки, візити фальшивих “активістів” та протидію міських чиновників. Адже замість того, щоб давати роботу своїм працівникам та спокійно сплачувати податки у міський бюджет, я вимушений постійно боротися з рейдерами. А поліція, яка дуже оперативно реагує на заяви проплачених ГО, не звертає на мої скарги ніякої уваги.
Однак я не хочу здаватися і не буду мовчати. Тиск на малий і середній бізнес – це велика проблема, і я не єдиний підприємець в Україні, який зіткнувся з цією бідою”, – додає Семен Коширенков.