Tmb 170500 8266 696x464

Торгові мережі ALDI Nord і ALDI SÜD (Німеччина) продають яблука, пошкоджені градом. Так звані «погодні яблука» – це яблука, які постраждали від екстремальних умов наприклад, зазнали травм від сонця або граду.

Незважаючи на свої недоліки, яблука потрапляють на полиці магазинів ALDI, тому що на смак вони так само хороші, як і їх бездоганні брати і сестри. Погодні яблука особливо підходять для подальшої обробки, наприклад, для десертів.

Екстремальні погодні явища стають все більш частими і можуть суттєво вплинути на весь врожай. Це може мати величезні фінансові наслідки для виробників.

“Купуючи та продаючи погодні яблука, ми створюємо ринок збуту для виробника. В іншому випадку їм довелося б продавати яблука для промисловості за нижчою ціною, або вони були б використані в кормах для тварин чи компості”,  — резюмує Юлія Аду, директор по корпоративній відповідальності в ALDI SÜD.

Один з виробників, який отримує вигоду від погодних яблук ALDI, – це Майк Штёлькен, виробник яблук в регіоні Altes Land.  «Минулого літа я і багато інших фермерів буквально втратили свій врожай», – повідомляє Майк Штёлькен. Майже 80% яблук на його 20 га землі були пошкоджені сильним градом. Ситуацію врятувала пропозиція від торгівельної ALDI, яка запропонувала продати яблука нетоварного вигляду.

Продаючи «погодні яблука», ALDI прагне інформувати споживачів про цінності продуктів харчування. Фрукти і овочі – це натуральні продукти, в яких візуальні недоліки не є неприродними і не впливають на смак. Тим не менш, багато продуктів відсортовані через незначні дефекти і не досягають полиць роздрібної торгівлі. Тому ALDI SÜD вже пропонує яблука другого сорту: «Krummen Dinger», які не такі круглі, як інші яблука, однак за смаковими якостями вони нічим не поступаються яблукам ідеальної форми.