Ozymyj Goroh 696x438 696x438

Горох, як і інші зернобобові, є прекрасним попередником та багатим джерелом азоту для наступних культур. Після вирощування гороху у ґрунті може залишатись до 90 кг N/га. Також ця культур покращує структуру ґрунту, збільшує кількість гумусу та активність біологічного життя.

Вирощування на практиці

На фермі пана Кшиштофа Ясіньського в Опольському регіоні (Польща) посіяли озимий горох з висівом приблизно 200 кг/га на глибину 5 сантиметрів. Обрали кормовий сорт гороху із високим стабільним врожаєм та вмістом білка.

Такий захід дозволяє більше накопичувати у ґрунті води після зимівлі, довзоляє легше переносити весняну посуху та періодичну нестачу опадів. Добре спрацьовує на більш слабких і добре дренованих грунтах.

Живлення рослин

Для живлення гороху використовували добриво NPK (8:20:30). Щодо використання азоту при вирощуванні бобових, думки розділені. Фермер підкреслює, що в їхньому господарстві це початкова доза азоту використовується не стільки для самої рослини, скільки більше для стимулювання ґрунту та біологічного життя в ґрунті.

Слід пам’ятати, що інтенсивне живлення азотом — велика помилка та дуже ризикований захід, оскільки воно спричиняє занадто велике збільшення зеленої маси, затримує цвітіння і сприяє нерівномірному дозріванню насіння.

Що стосується захисту, то в першу чергу було здійснено обробіток грутовим гербіцидом. Наприкінці квітня весь горох підживили макро- та мікроелементами разом із сульфатом магнію та використовували інсектицид Fastac 100 EC у дозі 0,1 л/га.

На початку червня фермер провів ще одну обробку посіві інсектицидами з регулятором росту. Другий обробіток він провів інсектицидом Карате Зеон через велику проблему з попелицями.

Отриманим врожаєм гороху, який склав 4,5 т/га, фермер цілком задоволений і планує й надалі засівати свої поля цією культурою.

Повідомляє Growhow