The

Фермери прифронтової зони Донеччини отримали змогу зберегти власну худобу й навіть розвивати свій бізнес завдяки коштам Червоного Хреста. Майже 100 родин із сіл Волноваського району вже отримали фінансову допомогу.

У селищі Чермалик Волноваського району майже рік працює сироварня Юлії Єгортової. Господиня виготовляє 18 видів сирів із екологічно чистої сировини. Оскільки попри обстріли, їй вдалося зберегти худобу. Господиня переробляє щоденно майже 100 літрів молока, які дають її корови.

Для виготовлення однієї головки сиру, необхідно витратити до 5 годин робочого часу. А потім ще очікувати півтора місяці, доки сир дозріє.

Родина Юлії Єгортової не залишала рідну домівку навіть в найстрашніші часи війни. «Виїхати ми не могли. Хазяйство з собою практично ніяк не вивезеш, – говорить жінка. – Тож залишилися, потроху розвиваємося».

Купити сироварню Юлія змогла завдяки допомозі Міжнародної місії Червоного Хреста. Тепер її сир здають по всій Донеччині, а найбільше в Маріуполі, куди регулярно возить їх продавати.

А родина Микити Ледовського з прифронтового селища Павлопіль змогла відкрити м’ясний коптильний цех. На якийсь час Ледовські змушені були втікати від війни до Маріуполя. Але згодом повернулися. Вони також змогли виграти грант від Червоного Хреста.

Коптильня здатна проводити й холодне, й гаряча копчення, розповідає Микита. «Коптимо переважно своє сало. Також беремо бекон для виробництва», – розповідає фермер.

На отриманий грант Микита Ледовський зміг реалізувати свою давню мрію. Адже пам’ятає, яке смачне копчене сало було в його дідуся. «Жодне магазинне сало з тим домашнім не порівняти», – каже чоловік.

Щоб опанувати премудрості коптильної справи Микиті довелося перечитати 30 томів спеціальної літератури.

«Хочемо створити гастро-майстерню. Знаю вже навіть назву: «The село», – ділиться планами фермер.

Аліна Гудко, співробітниця місії Червоного Хреста, розповідає: програма націлена на допомогу людям, що постраждали від бойових дій. Гранти допомагають започаткувати дрібний бізнес. Усі, хто в цьому зацікавлений, подають заявки і проходять спеціальний тренінг, де їх навчають складати та захищати написані власноруч бізнес-плани. Далі співробітники Червоного Хреста зустрічаються з кожним претендентом особисто.

Місія Червоного Хреста надала фінансову підтримку на розвиток власної справи майже 100 родинам із прифронтових сіл Лебединське, Сопине, Пищевик, Гранітне, Старогнатівка та інших.

Повідомляє Landlord