Myndal V Yspanyy 3 696x466

Внаслідок значних кліматичних змін в Україні стало об’єктивною реальністю створення промислових мигдалевих садів.

Зокрема, на півдні України запустять програму з промислового вирощування мигдалю. Про це повідомив Геннадій Юдін, віце-президент Української горіхової асоціації.

Наразі в Україні суттєво зросла кількість днів з надзвичайно високими температурами, так званими «хвилями тепла», коли температура повітря вдень перевищує 30-35°C і спостерігається значне зниження вологості.

«Підвищення температури на 1°С зрушує кордон агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. Тому фактично кліматичні зони змістилася на цілих 200 км (за даними Укргідрометцентру). Звичайно, це не означає, що в наших широтах будуть скоро рости пальми, оливкові дерева або кактуси. Однак, 30 років тому на Херсонщині посушливих днів було 30-40, а зараз — 60-70», — зауважив Юдін.

Українською горіховою асоціацією практично здійснений запуск реалізації нової програми з розвитку промислового вирощування мигдалю в південних регіонах України. Завідує нею керівник Одеського обласного відділення ВГО «Українська горіхова асоціація» Василь Бабанський.

Свого часу на базі Нікітського ботанічного саду проводилася велика робота з селекції мигдалю. Накопичено достатній досвід з його вирощування в посушливих районах України. Але у зв’язку з тимчасовою окупацією Криму, на жаль, в реєстрі сортів України не залишилося жодного сорту мигдалю того часу.

Нова програма використовуватиме прогресивні сорти та досвід Молдови і Криму.

«Сьогодні проходять держреєстрацію кілька нових перспективних сортів мигдалю. Для подальших досліджень ці сорти також висаджені на півночі Харківської та в центрі Дніпропетровської областей», — зауважив фахівець.

Також 2 роки тому створено перший розплідник по вирощуванню промислових саджанців мигдалю в Україні на базі СФГ ім. академіка Унанова в Балтському районі Одеської області.

Повідомляє Пропозиція