394525_1-696x418

Фахівці з досліджень і розробок з Науково-дослідного інституту садівництва АлАТ (Туреччина) розробили нові сорти бананів, які мають більш високу продуктивність на одиницю площі. 

Вирощування бананів робить істотний внесок в економіку Туреччини, в зв’язку з чим Міністерство сільського і лісового господарства країни підтримало спецпроекти щодо поліпшення врожайностів цієї культури. Два сорти бананів “Grand Nain” і “Alata Azman” відтепер офіційно запатентовані.

Директор науково-дослідного інституту садівництва АлАТ доцент Давут Келес пояснив, що співробітники інституту регулярно проводять науково-дослідні пошуки в області овочів, фруктів, декоративних рослин і бджільництва. Мета наукових робіт – сприяння розвитку сільського господарства в країні.

Керівник проекту доктор Мустафа Унлу зазначив, що вчені зосередилися передусім на продуктивності і якості. У рівних умовах і без шкоди для смакових характеристик нові сорти бананів дають 10 тонн в порівнянні з 6 тоннами звичайних сортів банана.

В кінці року саджанці будуть доступні фермерам і продаватимуться з синім сертифікатом. Синій сертифікат означає, що виробництву цих сортів була надана підтримка Міністерства сільського і лісового господарства Туреччини.

Повідомляє Агро-Центр