Lisosmuga

Всесвітня продовольча організація (FAO) спільно з українськими науковцями розпочинає досліди з відновлення лісосмуг на Херсонщині.

Біля села Великий Клин у Голопристанському районі Херсонської області вже з’явилися два ряди саджанців дубу звичайного, гледичії та жимолості завдовжки у 2,240 км.

Для цього досліду землі надав Інститут водних проблем меліорації, а виростили та висадили дерева працівники Степового філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства — за угодою з FAO, та завдяки її фінансуванню.

«Хижацьке вирубування лісосмуг на Херсонщині вже призвело до втрати більше ніж половини їх площ. Наше завдання — показати, що відновлення захисту полів дасть змогу збільшити їх врожайність на 25-30%. Для цього потрібно визначити, скільки саме рядів насаджень буде в лісосмузі — два, три чи п’ять і які породи дерев та чагарників найкраще виконуватимуть захисну функцію. Із цим допоможе Всесвітня продовольча організація — вона замовила і проект експериментальної лісосмуги, і оплатила вирощування саджанців для неї», — повідомив директор Степового філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства Олександр Глод.

Втім, для Херсонської області наразі проблема не лише в тому, щоб якомога швидше відновити лісосмуги, які обороняють край від «чорних» буревіїв. Адже за кілька років дерева так само знищуватимуть браконьєри, котрі займаються продажем деревини.

«Безгоспні» насадження потрібно взяти на баланс місцевим громадам та забезпечити їх охорону та збереження — в тому числі, й за грантові кошти міжнародних та вітчизняних організацій. А для місцевих аграріїв має стати вигідним створення нових лісосмуг», — зазначив О.Глод.

Повідомляє Пропозиція