У 2020 році на Брестському сміттєпереробному заводі (республіка Білорусь) мають намір розпочати будівництво цеху з переробки органічних відходів у біогаз.

Згідно з проектом, потужність біогазової станції становитиме 60 тонн органіки на добу.

Основний обсяг відходів буде доставлятися з підприємств харчової промисловості, магазинів, організацій громадського харчування.

«Утилізовуватимемо органіку, зібрану у Бресті, а також у Брестському та Жабинківському районах, – уточнив директор Брестського сміттєпереробного заводу Володимир Голенчук. – У майбутньому маємо намір в два рази збільшити виробництво біогазу».

«Проект не простий, аналогів поки немає у Білорусі, – каже Володимир Голенчук. – Зараз розробляється передпроектна документація, яка знаходиться на екологічній експертизі».

Передбачається, що екологічний проект буде реалізований за фінансової підтримки Оператора вторинних матеріальних ресурсів. Його вартість попередньо оцінюється у 2,5 млн євро. Виконати всі роботи планують протягом 2020 року.

Паралельно Брестський сміттєпереробний завод працює над проектом виробництва з пластикових відходів полімерпіщаних виробів, зокрема, тротуарної плитки, бордюрів, каналізаційних кілець, зливових люків.

“Зараз йде процес виділення земельної ділянки, потім будемо розробляти проектно-кошторисну документацію, – розповів Володимир Голенчук. – Сировина є, полімерів у нас вистачає». Проект планують теж реалізувати у 2020 році.

Брестський сміттєпереробний завод почав працювати у 2010 році і на перших етапах переробляв осад стічних вод і мул. У 2011-му на підприємстві почали сортувати тверді комунальні відходи. Зараз завод щодня приймає більше 200 тонн сміття з Бресту, Брестського та Жабинковського районів.

До інформації: Виробництво біогазу дозволяє скоротити кількість викидів метану в атмосферу. Метан вносить серйозні корективи до стану атмосфери Землі. Формується так звана «лінза» зі всіляких газів і особливо з’єднань вуглецю, яка перешкоджає виходу тепла в космічний простір. Таким чином, тепло концентрується в самій атмосфері, і на планеті стає все спекотніше і спекотніше. В цьому процесі метан має в 21 раз сильніший негативний вплив, ніж двоокис вуглецю. Таким чином виробництво біогазу і подальше його використання для виробництва тепла і електроенергії є найефективнішим засобом боротьби з глобальним потеплінням. Біомаса, яка залишається після переробки відходів може використовуватись в сільському господарстві як добриво. Причому такі добрива значно краще і ефективніше впливають на ґрунт,  розвиток рослин та на ґрунтові води, на відміну від штучних добрив.

Повідомляє EcoTown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...