Yu51zyjzcy93ixykcdn6r057foeqtfgz 696x435

Рясні мусони спонукають індійських фермерів сіяти пшеницю замість бобових.

Хороші запаси вологи дають змогу вирощувати пшеницю, яка приносить індійським фермерам більші доходи, ніж бобові або гірчиця, до того ж вона менше вражається шкідниками. Так що виробництво пшениці може суттєво збільшитися вже п’ятий рік поспіль.

Якщо погода буде сприятливою і темпи сівби зберігатимуться, площі під пшеницею перевищать попередній рекорд у 31,5 млн га і складуть близько 32 млн га.

Чергове зростання посівних площ цього року може призвести до зниження цін і перевиробництва. Уряд Індії вже прогнозує проблему перевиробництва і накопичення надлишкових товарних запасів. Сезон сівби підійшов до екватору, а вже засіяно 15,1 млн га, що на 7% більше, ніж на аналогічну дату торік.

«За нашими оцінками, в 2018-2019 маркетинговому році, що тривав з липня по червень, валовий збір пшениці становив 98–99 млн тонн, а цього сезону ми очікуємо зростання виробництва на 8–10%.», — говорить секретар Всеіндійської асоціації борошномелів Віна Шарма.

Цьогорічний мусон у липні-вересні приніс опадів на 10% більше середнього багаторічного значення і став найінтенсивнішим за останні 25 років. А в основних штатах-виробниках пшениці мусон продовжився і в жовтні, приносячи додаткову вологу.

В результаті рівень води у водосховищах став вище за середній багаторічний. Оскільки пшениця в Індії вирощується переважно на поливі, це означає, що площі під культурою скоріше за все зростатимуть. Деякі фахівці зі штатів —основних виробників пшениці вважають, що посівні площі можуть зрости на 10%.

Повідомляє Пропозиція