Poliv 696x464

Використання засобів захисту рослин суттєво впливає на якість кінцевої продукції, і відповідно і на її витратну частину. При цьому, якість води, що застосовується для розчину, відіграє значну роль. Про це свідчать результати досліджень науковцями BASF.

У робочому розчині, що наноситься, основну частину складає вода, тому нерідко причини погіршення ефективності препаратів варто шукати саме у воді, де фізико-хімічні показники (рН, жорсткість, органічні речовини, механічні домішки) не відповідають необхідному рівню. Крім того, дієвість ЗЗР також залежить і від температурного режиму води.

Науково доведено, що переважна більшість ЗЗР болюче реагують на зміни pH-води. Так, наприклад, навіть невеликі зміни в pH, де нормою вважається показник від 4 до 9, викликає деградацію ЗЗР або гідроліз, що суттєво зменшуватиме їх технічну ефективність.

Утім, підготовка води (перевірка рН, жорсткості і за необхідності – корегування цих показників) дозволяє обійти «водяну пастку». 

Німецькі науковці провели виробничий дослід із Ксеміум-вмісним фунгіцидом “Пріаксор”, де порівнювали концентрацію діючої речовини в біомасі рослин пшениці за різних норм витрати робочого розчину (100 л/га та 200 л/га), різних швидкостей (14 км/год та 5 км/год відповідно) та типів форсунок (інжекторні та щілинні).

Результати показали, що концентрація діючої речовини в біомасі пшениці за застосування зменшених норм води (100 л/га) не змінилася. Цьому сприяло правильне налаштування обприскувача та інноваційна рецептура формуляції препарату “Пріаксор”, що забезпечила утримання, перерозподіл та проникнення в тканини рослин.

Повідомляє Landlord