630_360_1528286680-3288

Верховна Рада схвалила законопроєкт з планування використання земель у громадах який спрощує процеси землеустрою на територіях громад.

За ухвалення законопроєкту “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель” (№2280) у першому читанні проголосували 265 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Зокрема, законопроєкт дозволяє громадам або іншим органам місцевого управління проводити просторове планування територій як у межах свого населеного пункту, так і за його межами, а також встановлювати і змінювати цільове призначення і зонування територій.

Як повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Павло Халімон, законопроєктом запроваджується єдина документація з планування територій замість містобудівної та землевпорядної, положення яких часто не збігаються.

“Законопроєктом пропонується розробити єдину комплексну документацію, яка буде поширюватися на всю територію громади. Громада в повному обсязі здійснить планування територій, і ніякої іншої документації не знадобиться. Також законопроєкт надає власнику право самостійно змінювати цільове призначення ділянки, якщо вид цільового призначення узгоджується з планом зонування”, — зазначив Халімон.

При цьому зміна цільового призначення не стосується земель оборони, земель природоохоронного та історико-культурного призначення — такі рішення необхідно буде погоджувати з Кабінетом міністрів.

Запропонований механізм є більш гнучким для власника земельної ділянки. Він сприятиме інвестиційній діяльності та виключить корупцію в питанні зміни цільового призначення земель.