940169dad0dd600cd5cbc78197b02d43 696x463

У структурі українського експорту бобових продовжує домінувати нут і квасоля. Зараз також активно продається сочевиця.

Причому зростання експорту сочевиці спостерігається на тлі зниження експортних цін. Це свідчить про наявність всередині країни досить високих запасів — фермери прагнуть більше продавати сочевиці, побоюючись ще більшого падіння цін. Про це повідомив  Сергій Феофілов, керівник аналітичного агенства «УкрАгроКонсалт».

Після піку виробництва сочевиці в 2017 році, поточного сезону прогнозується зниження площ і виробництва сочевиці.

Ринок нуту демонструє ті ж тенденції — падіння площ і врожаю внаслідок зниження цін. І при цьому буде різке зростання експорту, що диктується схожими з сочевицею причинами. «Скидають запаси», — коментує експерт.

Основним конкурентом на ринку нуту є Росія. Там такі ж тенденції — зниження площ і виробництва. «Спред між російськими і українськими цінами зближується. Для аналітиків це сигнал до того, що конкуренція буде загострюватися».

Квасоля на тлі інших бобових виглядає королевою — ціни на квасолю залишалися стабільними і показували невелике зростання.

У США негода — проблеми із збиранням білої квасолі. Це відкриває можливості для України на європейському ринку.

На ринку квасолі характерні схожі цільові ринки — мусульманські країни Азії, Пакистану й Туреччини, час від часу — країни ЄС, зазначається експорт до Ізраїлю.

Індійський ринок — фактор невизначеності для експорту бобових. Якщо він відкриється, на ринку будуть різкі зміни, впевнений аналітик.

Повідомляє Пропозиція