4494 One Max 696x391

Цьогорічний врожай волоського горіха в Україні виявився вищим за попередні очікування ринку, що вже позитивно відбилося на обсягах експорту. Зокрема, в листопаді 2019 року експорт волоського горіха приніс країні $ 28,8 млн валютної виручки — на 33,3% більше, ніж роком раніше.

До речі, саме на волоський горіх припало більше половини (51%) всієї експортної виручки плодоовочевого сектору України за листопад 2019 року.

Обсяг експорту збільшився у листопаді 2019 року ще більш істотно в порівнянні з листопадом 2018 року — на 62%. В цілому ж, за перші два місяці сезону 2019-2020 (жовтень-листопад 2019 року) експорт волоського горіха в натуральному вираженні виріс на 75%, а у вартісному — на 28%.

Ці цифри говорить про чергове значне зниження середньої експортної ціни на волоський горіх. Така тенденція зберігається вже другий сезон поспіль і ставить під загрозу подальший розвиток цього бізнесу в Україні, особливо якщо враховувати зміцнення курсу національної валюти по відношенню до долара і євро, що ще більше знижує закупівельні ціни на волоський горіх всередині країни.

Зниження закупівельних цін, в свою чергу, знижує мотивацію заготівельників і населення займатися збором, сушінням, очищенням і реалізацією ядра волоського горіха — адже основна частина експортованих з України горіхів вирощується не в промислових садах.

Експорт волоського горіха з України сягає свого максимуму саме в листопаді кожного року, після чого починає знижуватися в міру зниження запасів горіха на складах експортерів. Найнижчий рівень експорту горіхів з України спостерігається щорічно в липні-вересні.

Повідомляє EastFruit