На даний час валовий збір ріпаку у Великобританії складає 1,79 млн тонн, що приблизно на 262 тис. тонн менше, ніж торік. У зв’язку з цим, на британському ринку відкривається вікно для поставок цієї культури з України.

Серед причин зменшення виробництва ріпаку у Великій Британії називають скорочення посівних площ під цією культурою і зараження посівів шкідниками. Для британського ринку це означає зростання потреби в імпорті.

Таким чином, аналітики прогнозують збільшення імпорту Великою Британією ріпаку, в основному з країн ЄС і України, а також збільшення імпорту олії, особливо соняшникової, з Чорноморського регіону.

У 2020 році експерти Британської ради з розвитку сільського господарства і садівництва (AHDB) очікують подальшого скорочення площ під ріпаком у країні на 23% – до 406 тис. га. Прогноз може бути ще знижено, оскільки фермери сумніваються в рентабельності культури (торік близько 12% посівів ріпаку було втрачено через зараження шкідниками).

Аналітики також очікують, що наступного року зростуть поставки на британський ринок соняшникової олії, в основному з Росії і України.

Обидві країни розширили своє виробництво останніми роками і тому можуть похвалитися конкурентоспроможною експортною пропозицією.

Повідомляє Landlord