Thumbnail Tw 20190917172923 6739 2

Відповідно до Земельного кодексу України кожен громадянин має право отримати в розпорядження свою земельну ділянку. Але, цілком можливо, що зовсім скоро в Україні відкриють земельний ринок, у зв’язку з чим зацікавленість в такій можливості значно зросла. З ініціативи депутата Миколаївської обласної ради Максима Невінчаного стартувало громадський рух «2 га землі кожному», в рамках нещодавно було проведено перший круглий стіл.

Варто нагадати, що згідно із законодавством отримати в розпорядження земельний пай може кожен повнолітній громадянин України, не залежно від місця його реєстрації.

При цьому кожен бажаючий отримати ділянку має самостійно вказати наявність бажаної вільної ділянки. Багато стикаються з труднощами в процесі отримання своїх законних гектарів. Перш за все — це тривала бюрократична процедура.

«Ми проводимо круглий стіл, який присвячений процедурі спрощення отримання 2 га землі. Щоб люди могли отримувати належні їм за законом ділянки виключно за заявою. Ми бачимо, що на сьогоднішній день це досить заангажована процедура і досить складна для розуміння в цілому. Ми зараз використовуємо інструмент громадського тиску для того, щоб змусити чиновників виконати те, що вони зобов’язані робити за законом», — розповідає Невінчаний.

На зустріч були запрошені, але так і не прийшли, губернатор Миколаївщини Олександр Стадник та місцеві народні депутати, щоб разом з ними відпрацювати спрощення механізму отримання землі у власність.

Повідомляє Пропозиція