8572 Amazon And Twitter Both Get An F On Green Energy Report Cards 435874 2 696x382

Команда вчених з Міжнародного інституту прикладного системного аналізу (Австрія) розробила іноваційну методику зберігання електроенергії з відновлюваних джерел за допомогою акумулюючих станцій, в яких замість води використовуватиметься гравій та пісок.

Новий акумулятор покликаний усунути розрив між існуючими технологіями короткострокового і довгострокового зберігання електроенергії отримав назву Mountain Gravity Energy Storage(MGES).

«Батареї можуть забезпечити короткочасне зберігання електроенергії, а гідроакумулюючі сховища – довгострокове зберігання електроенергії для великих виробничих потужностей, – наголошують науковці. – Однак жодна з цих технологій не може забезпечити довготривале зберігання електроенергії у мережах потужністю до 20 МВт».

Система MGES буде переміщувати пісок або гравій з нижнього на верхній майданчик, пояснюють розробники. «Чим вище перепад висот, тим більша кількість накопиченої енергії, – зазначають науковці. – Технологія обмежена топографією місцевості, що зазначено у назві “гірський”».

Вартість піщано-гравієвої акумулюючої станції коливається в межах $50 -100/МВт-год накопиченої електроенергії і $ 1-2 млн/МВт встановленої потужності.

MGES може стати прийнятним варіантом для мікромереж, наприклад, на невеликих островах та в ізольованих районах, а також енергосистем потужністю до 20 МВт, де витрати на електроенергію високі, де немає води для перекачування розчинів, але є потреба у сезонному зберіганні електроенергії.

Винахідники переконані, що піщано-гравієва акумулююча станція, яка відрізняється високою екологічністю, буде затребувана при переході на 100% відновлювану енергетику, яка має переривчасту генерацію.

Повідомляє EcoTown