В Україні експорт заморожених овочів у листопаді 2019 року досяг 1,5 тисяч тонн, збільшившись на 31% в порівнянні з тим же місяцем попереднього року і на 52% в порівнянні з попереднім місяцем.

За перші чотири місяці сезону 2019/20 років (серпень — листопад 2019) Україна експортувала вже 4,0 тисяч тонн заморожених овочів, що на 14% перевищує показник попереднього сезону за той же період. Сума виручки від експорту також була рекордною і склала $ 4,9 млн.

Зростання експорту відбувався на тлі несприятливої світової кон’юнктури — різкого зміцнення національної валюти і, як наслідок, тиску з боку Польщі, яка пропонувала більш дешеві овочі. Під час конференції «Овочі та фрукти України 2019. Експортний прорив», українські виробники заморожених овочів неодноразово скаржилися на дефіцит сировини для переробки в цьому сезоні. За їх словами, було складно закрити всі контракти, так як овочівники воліли продавати продукцію на свіжому ринку, де ціни були вище.

Головною сировиною для заморожування овочів була: капуста брокколі, цвітна капуста, солодкий перець, зелений горошок і цукрова кукурудза.

Зокрема в Україні в останні роки дуже активно розвивалося виробництво замороженої цибулі для експорту в країни Євросоюзу. При цьому практично всі підприємства чистять цибулю вручну.

Головною відмінністю реалізації овочів для потреб заморозки від реалізації на свіжий ринок, є можливість продажу значно більших обсягів продукції. Особливо якщо мова йде про такі товари, як брокколі, цвітна капуста, цукрова кукурудза і зелений горошок. Тобто при орієнтації виробництва на заморозку, овочівник має можливість вирощувати овочі в промислових масштабах. Однак при цьому і ціна реалізації на овочі буде нижче, ніж на свіжому ринку.

Тим не менш, цей бізнес, безсумнівно, має хороші перспективи. Для прикладу сусідня з Україною Польща експортує щорічно заморожених овочів на суму понад $ 350 млн або близько 500 тисяч тонн в натуральному вимірі. Правда в цей обсяг включається і картопля фрі. Тому світовим лідером в цій категорії є Бельгія, що продає на експорт понад 1,3 млн. тонн заморожених овочів і картоплі. Серед лідерів також Китай, Іспанія і вже згадана Польща.

Повідомляє EastFruit

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.