Yabloki 636 2

На базі агрофірми «Дніпро», що у селі Азовське (Херсонська обл.) заклали яблуневий сад елітних сортів Голден, Ред Джона Принц і Чемпіон. Їх придбали у польському розпліднику Сулек.

За словами директора сільгосппідприємства Олександра Кістечка, наступного року тут планують зібрати по 10 тонн яблук з кожного гектара молодого саду.

«Зазвичай, від першого врожаю відмовляються, ще й цвіт обривають – нехай деревце зміцніє. Але ми все ж вирішили залишити на них по два яблука, аби подивитися, якими вони будуть. Очікування виправдалися повністю: плоди отримали соковиті та солодкі, завбільшки 7-8 сантиметрів у діаметрі. Тож наступного року вже очікуємо по 10 тонн яблук з кожного гектара молодого саду», – розповідає Кістечок.

У агрофірмі «Дніпро» сади облаштовані системами крапельного зрошення. Загальна площа садів вже досягла 260 га. Існуючі насадження зроблять ефективнішими шляхом впровадження нових агротехнологій та використання продуктивніших сортів.

Цього року яблук в Азовському зібрали 500 тонн – вдвічі менше, ніж минулого року, коли їх врожай був рекордним.

«Але нічого не втратили: адже якщо торік більше 3 грн за кілограм плодів не давали, то зараз їх ціна зросла до 10 грн. Покупці ставали в чергу за нашими яблуками. Оскільки наші яблука відмінної якості, замовлення надходять від Запоріжжя до Харкова», – зауважив директор сільгосппідприємства.

Повідомляє Аgroreview