U Rivnomu Khochut Zaboroniti Pestitsidi Ta Otrutok20180316 7881

В Європейському Союзі планують різко обмежити використання хімічних засобів захисту рослин та боротьби зі шкідниками.

Дані дії ЄС зумовлені тим, що попри так звану користь для врожаю, пестициди несуть значно більший негативний вплив на довкілля і життя і здоров’я людини.

Пестициди забруднюють ґрунти, повітря, водні ресурси, у тому числі підземні водоносні горизонти. При розпиленні пестициди потрапляють на сусідні земельні ділянки, знищують листя дерев та іншу рослинність. Гинуть від пестицидів і комахи. Цілими сім’ями вимирають бджоли, які є індикатором чистого довкілля.

Як альтернативний варіант у застосуванні пестицидів, Брюссель планує всіляко сприяти аграріям у використанні генної інженерії при вирощуванні рослин.

Згідно з новими планами Єврокомісії, застосування таких засобів має скоротитися на 50% до 2030 року. Очікується також запровадження подібних обмежень на використання хімічних добрив.

Представник Єврокомісії відмовилася коментувати цю інформацію, пославшись на те, що глава відомства Урсула фон дер Ляйєн і віце-голова Франс Тіммерманс, відповідальний за захист навколишнього середовища, мають намір 11 грудня представити нову стратегію щодо поліпшення екології в Європі “Green Deal”.

В рамках стратегії навесні 2020 року планується презентація пропозицій для аграрної галузі під заголовком “Від виробника до споживача”, а реалізація конкретних ініціатив почнеться не раніше кінця року. Для цього знадобиться згода більшості країн ЄС.

Повідомляє Пропозиція