Pistaciju Rieksti Pistacijas 45310274

Фермер з міста Ізмаїл (Одеська обл.) Андрій Петков заклав в селі Броска перший в Україні фісташковий сад. На площі 1,5 га він висадив саджанці привезені з Узбекистану. Через 5 років садівник планує отримати перший врожай екзотичного для України горіха.

Фісташковий сад господар заклав півтора роки тому в червні і каже, що поки втрат серед саджанців не спостерігається. Однорічні рослини фісташок наразі вже мають висоту близько 40 см. Деякі екземпляри досягають 50-60 см.

У наступному році фермер планує прищеплювати сортові форми рослини Керман (жіночий), і Петер (чоловічий), які спочатку випробує на «дорослих фісташках».

«У мене є десяток дерев, яким уже повних два роки, я на них спробую прищепити привезені сорти, якщо експеримент буде вдалим, наступний рік почнемо з прищеплення всього саду», — розповідає садівник.

За словами фермера, фісташка виявилася рослиною абсолютно невимогливою. При посадці саджанці поливали всього лише два рази, не вносячи при цьому добрив та хімії.

«Таким чином, я стимулюю розвиток кореневої системи. Фісташка славиться потужною стрижневою кореневою системою, яка може йти до 15 м в глибину і самостійно добувати собі воду. Звичайно, в найближчому майбутньому я планую провести зрошення на поле, тоді будемо поливати», — розповідає Андрій Петков.

Через 5 років фермер вже планує отримати перший врожай горіхів, адже дерево починає плодоносити через 6-7 років після посадки. Якщо рослина прищепити, то перший урожай можна почати збирати через 2 роки після щеплення. Однак до самоокупності та отримання прибутку з саду ще далеко.

До інформації: Сім’ядолі плодів фісташки мають приємний горіховий смак, вони ароматні та використовуються в їжу як ласощі у свіжому, засоленому і підсмаженому вигляді, а також для кондитерських виробів. Фісташкова олія приємна на смак, йде в їжу, але швидко гіркне. Олія застосовується у кондитерській промисловості, ковбасному виробництві, парфумерії та медицині.

Також рослину вважали сильним засобом проти отрут тварин. Насіння фісташки володіють хорошою загальнозміцнюючою дією, їх рекомендують використовувати після важких захворювань, при значному фізичному і розумовому навантаженні.

Смола, отримана підсічкою дерев, а також жирна олія використовуються в лакофарбовій промисловості. Дубильні речовини добувають з листових галлів (бузгунч), горішковидних і крайових (викликаються двома різними видами попелиць), застосовуються для дублення і фарбування шкіри, фарбування шовку і вовни.

Повідомляє Аgroreview