Нещодавно у Ніцці (Франція) судовим рішенням було задоволено позов двох екологічних організацій щодо заборони використання двох американських пестицидів через те, що вони містять сульфоксафлор, шкідливий для нервової системи бджіл.

Суд встановив, що сульфоксафлор відповідальний за значний ризик токсичності для комах-запилювачів. Раніше суд призупинив дозвіл на використання препаратів Трансформ і Клоузер, який спочатку був виданий французьким агентством продуктів і безпечності Anses.

Сульфоксафлор був розроблений для захисту плодових і овочевих культур від попелиць. Але деякі дослідження показали, що він може спричиняти шкоду для бджіл, вражуючи їхню центральну нервову систему і призводячи до втрати бджолами орієнтації.

Виробник ще в 2017 році, виводячи продукти на ринок, переконував, що препарати, які містять сульфоксафлор, менш шкідливі для біорізноманіття, ніж ті пестициди, на які європейські установи накладають все більші обмеження через загрозу ризиків для життєдіяльності бджіл та водних організмів.

Суд встановив, що обмеження, покликані знизити ризики для бджіл, наприклад, рекомендація не вносити пестицид під час цвітіння, недостатні для того, що дозволити його використання.

Також суд зобов’язав провести більш детальне вивчення препаратів перед їх легалізацією.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.