У 2020 році, розподіляючи кошти на програми держпідтримки сільгоспвиробників, уряд керуватиметься не соціальними критеріями, а економічною доцільністю. При цьому бюджетні кошти будуть спрямовані насамперед на малих і середніх фермерів.

Про повідомила заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Інна Мєтєлєва.

Чиновниця підтвердила, що в бюджеті на програми державної підтримки аграріїв закладено 4 млрд грн, і вони будуть спрямовані, в першу чергу, на малих сільгоспвиробників, при цьому підхід до розподілу коштів буде кардинально змінено.

«На сьогодні ми збираємо пропозиції від аграрних асоціацій з обґрунтуваннями, тому що ми хочемо змінити підхід надання фінансової підтримки – перевести її із соціальної в економічну площину», – розповіла заступниця міністра.

За словами Інни Мєтєлєвої, кошти спрямовуватимуться на ті проєкти і програми, які будуть збільшувати виробництво продукції, створювати робочі місця та збільшувати експортну складову.

«Державна підтримка буде можливо за тими ж програмами що і були, але підходи до напрямів цієї підтримки будуть спрямовані на допомогу слабших підприємств і розвиток економіки», – пояснила Інна Мєтєлєва.

Для держави це важливо, оскільки такий підхід впливатиме на зайнятість населення та на податкову базу.

«Тобто, ці гроші будуть повертатися в економіку, але іншими шляхами», – підкреслила Інна Мєтєлєва.

Повідомляє Landlord