Bezvodnyj Amiak 696x412

За оцінками європейських аудиторів, політика керівництва Євросоюзу щодо подолання викидів сільського господарства вкрай недостатня. Хоча певні рішення існують, фактори витрат і часу часто означають, що фермери не здатні їх реалізовувати.

Методи скорочення викидів аміаку передбачають вдосконалені стратегії годівлі худоби, ефективніші способи використання добрив та закрите зберігання гною. Однак фермери стверджують, що не мають ні грошей, ні часу на ці рішення.

Не лише фінанси

«Ми всі хотіли б вести господарство стабільно, але ціни часто навіть не покривають наші витрати і, звичайно, не покривають інвестиції», – заявила Доріс Летіна з Європейської ради молодих фермерів (CEJA) під час форуму «Чисте повітря» в Братиславі.

Наразі фермерам слід скористатися більш простим доступом до ноу-хау щодо сталого землеробства, оскільки їм не вистачає часу на пошуки інформації.

Нульова емісія

Доріс Летіні не подобаються розмови про те, що фермери – це «погані хлопці», які забруднюють повітря. Вона підкреслила, що люди, як правило, забувають, що фермери переконують їх, що слід менше їсти.

З цим погоджується і державний секретар міністерства сільського господарства Словаччини Габріель Циссай. «Ми пообіцяли нашим людям здорову та дешеву їжу. Зростає кількість громадян ЄС, підвищується якість життя, тому нам потрібно все більше і більше їжі. Ми не можемо бути всі вегетаріанцями, і тваринництво все ще необхідне», – заявив він, додавши, що скептично ставиться до будь-яких цілей з нульовими викидами.

Необхідний догляд

Сільське господарство посідає особливе становище в економіці ЄС. Міністр сільського господарства Австрії Марія Патек вважає, що держава має тиснути на агросектор щодо скорочення викидів.

Австрія впевнена, що деякі регуляторні заходи, швидше за все, необхідні. Іншими важливими кроками є підвищення обізнаності через доступ до навчання, національних та міжнародних досліджень, знань та найкращих практик.

В Австрії екологічне землеробство зміцнювалося за підтримки уряду. Проте країна підтвердила зростання викидів аміаку, попри постійні зусилля.

«Наше поголів’я великої рогатої худоби зменшується з 1990 року, але ця тенденція не привела до зменшення викидів аміаку», – заявляє міністр.

Можливе пояснення цього – зміна системи скотарства. Зараз більшість австрійських фермерів утримують тварин у відкритих приміщеннях, апелюючи високими стандартами добробуту тварин. Однак у результаті зростають викиди.

Не всі господарства однакові

Проблема забруднення повітря різна, якщо порівнювати малі та великі ферми.

«Важливо знати, що в Австрії є сільське господарство малого масштабу, це переважно сімейний бізнес. І цю структуру потрібно враховувати, коли ми говоримо про успішні способи скорочення викидів аміаку», – відзначає міністр.

За даними Європейського екологічного бюро (EBB) – малі фермери досягають найбільших успіхів у скороченні шкідливих викидів.

Повідомляє Landlord