Kulbaba 696x409

При мінімальних інвестиціях у 5100 євро на вирощування кульбаби на 1 га  та валових витратах у 3450 євро, за два роки можна отримати валовий прибуток у 8340 євро й досягти річної рентабельності у 121%.

Такі дані навів Євген Шумейко, директор компанії “Добротрав”. Завдяки технологічній простоті та легкому масштабуванню бізнес на кульбабі може мати в Україні досить широкі перспективи. Вирощування лікарських рослин, зокрема кульбаби лікарської, на невеликих площах має досить високий потенціал.

Україна наразі активно нарощує експорт лікарських трав, який у 2019 році збільшився на 8% порівняно з 2018 роком. Зокрема, зростає експорт в країни Азії та Польщу. Тільки минулого року Україна експортувала 3,7 тисяч тонн лікарських трав більш ніж на 7 млн дол. Внутрішнє споживання становить 1-1,5 тисяч тонн.

Світовий попит та площі під кульбабою зростають — під неї відведено вже 7 тисяч га. Щороку виробляється 3500 тонн листя та 10 тисяч тонн коренів. У грошовому еквіваленті світовий ринок сировини кульбаби оцінюється у 50 млн дол., а продуктів переробки — у 400 млн дол.

Ціна на суху сировину кульбаби лікарської в Євросоюзі становить:

  • на лист сухий — 1,5-1,9 євро за кг
  • на корінь сухий — 3-4 євро за кг
  • на сухий цвіт — 1,5 євро за кг.

Кульбаба застосовується у фармацевтиці, косметиці, продуктах харчування, зокрема таких як салати, чай, кава, снеки та корм для тварин.

Повідомляє Агро-Центр