28158_605_0_0_0_0_0

У Данії теплоелектростанцію “Asnæs” перевели з вугілля на деревну щепу. Проект, який стартував 30 місяців тому, завершено.

Новий енергоблок №6 видав першу електроенергію в електричну мережу данського острова Зеландія. Тепер ТЕС здатна генерувати технологічний пар, тепло і електроенергію без використання вугілля.

«У серпні ми змогли поставити перше зелене централізоване опалення та технологічний пар нашим клієнтам, і тепер ми підключили установку до мережі і постачаємо зелену енергію для мережі Зеландії”, – говорить Хенрік Бойє Йоргенсен, старший менеджер проекту в Ерстеде і відповідальний за будівництво блоку 6 електростанції “Asnæs”.

Новий енергоблок має електричну потужність 25 МВт і теплову потужність – 129 МДж / с (технологічна пара). Для вироблення електроенергії пар повинен подаватися в турбіну при тиску 100 бар і температурі 540°С.

Станція буде забезпечувати потреби у технологічному парі і централізованому теплопостачанні для промисловості і населення міста Калунборг, чисельність населення якого становить 20 тисяч чоловік.

Виробництво деревної тріски у Калунборзі буде запущено до кінця 2019 року.

Деревна тріска дозволить забезпечити промисловість Калундборга технологічним паром, а житлові будинки – централізованим опаленням без використання вугілля, забезпечуючи при цьому високу надійність поставок і високу ступінь гнучкості.

Проект модернізації ТЕС Asnæs був ініційований найбільшою данською енергокомпанією “Ørsted” і стартував у жовтні 2017 році.

Повідомляє EcoTown