Maxresdefault 1 696x318

В індійському порту Мумбай ціни на бобові протягом 1 половини листопада зросли майже на 8–10%.

Причиною цінової нестабільності стало те, що затягнувся сезон мусонних дощів, через що кількість опадів перевищила норму. Тож зараз увесь світовий ринок намагається спрогнозувати, чи збільшить Індія імпорт бобових.

За словами одного з провідних індійських аналітиків ринку зернових і бобових  Г. Чандрашекхара, за першу половину 2019-2020 маркетингового року Індія імпортувала 1,1 млн тонн бобових, в тому числі 400 тис. тонн гороху і 350 тис. тонн сочевиці.

Як пояснив аналітик, хоча квота на імпорт гороху становила 50 тис. тонн, а ввізне мито — 50%, багато трейдерів обходять квоти, добиваючись судових рішень на свою користь. На сочевицю квоти немає — лише ввізне мито в обсязі 30%. Також надходить інформація, що бобові до Індії завозять контрабандою в обхід квот та високих мит через сусідній Бангладеш.

Недобір літнього врожаю бобових в Індії оцінюється в 18%, але багато трейдерів вважає, що в кінцевому рахунку він виявиться ще більшим. Тому Г. Чандрашекхар прогнозує, що в найближчі місяці влада країни може переглянути існуючі імпортні обмеження і послабити деякі з них, якщо не зняти взагалі.

Проблеми з врожаєм існують і в Туреччині — другому в світі імпортері бобових.

Фінансовий менеджер компанії Goze Agricultural Products – Мерве Феттахоглу, оцінює валовий збір червоної сочевиці в Туреччині  в межах 150–170 тис. тонн — вдвічі менше середнього багаторічного. Втім, за інформацією Турецького статистичного інституту, валовий збір червоної сочевиці становить 310 тис. тонн. Також уряд країни оцінює валовий збір нуту в 650 тис. тонн, що трішки нижче, ніж торік. Тоді як Всесвітня конфедерація бобових оцінює врожай цієї культури в 400 тис. тонн, що на 58% менше минулорічного рівня.

Повідомляє Пропозиція