151647 Q1qd0o 840 696x426

Підприємець Владислав Симочко вирощує часник на площі 3 га в закарпатському селі Тур’ї Ремети. Протягом декількох років рослини зуміли адаптуватися до екстремального гірського клімату, а підприємець налагодив продаж часнику в місцеві ресторани і організував переробку часникової продукції. 

«Восени 2015 року ми засіяли 2 га часнику, після першого сезону проаналізували помилки і тієї ж осені посадили втричі більшу площу – 6 га. Однак зараз площі під часником скоротили до 3 га., оскільки ціна на часник в останні кілька років суттєво зменшилася. Коли ми починали, то кілограм часнику в оптовій торгівлі коштував 75 ​​грн., тобто 3 долари, а тепер – 1,6-1,7 долара. Великий обсяг складніше збути, тому ми вирішили вирощувати стільки, скільки реально можемо продати через місцеві магазини та ярмарки», – розповів фермер Владислав Симочко.

Турянський часник за короткий термін став впізнаваним місцевим брендом. Частина врожаю господарство продає місцевим закарпатським ресторанам і магазинам. Тепер навіть закарпатський крафтовий сир в знаменитій «Перечинській мануфактурі» виготовляють з додаванням цього пекучого овоча, вирощеного Владиславом Симочко.

«Ми пишаємося своїм часником, бо він дійсно унікальний По-перше, ми його вирощуємо в Турянській долині на високогір’ї (300 метрів над рівнем моря). А це досить складно. Оскільки в горах великі перепади температури, а часник того не любить. По-друге, наш турянський часник – це еко-продукт. Ми не використовуємо гербицидів. Від шкідників захищаємо посадками білої гірчиці. А від бур’янів рятуємо ручним прополюванням. Наймаємо людей та виходимо самі», – розповідає фермер.

ЯК ОБИРАТИ І ЗБЕРІГАТИ ЧАСНИК

Поради від Владислава Симочка:

  • Виявити поганий продукт можна за допомогою термообробки. Якщо під час смаження часник міняє колір, зеленіє чи синіє, це означає, що вирощували його за допомогою хімії. І як ви розумієте, для здоров’я він не дуже корисний.
  • Зберігати часник треба при однаковій температурі. Можна в холодильнику. Але не кладіть в поліетиленовий пакет.
  • Якщо часнику багато, частину можна заморозити. Але пам’ятайте, що розморожений часник треба використати на протязі двох-трьох діб, потім він псується.

Повідомляє Foodandmood