Home2hero 696x330

Два чеських бізнесмени Петр Крогман та Петр Томан 5 років тому заснували в Україні агрокомпанію «Ресіліент» і за цей час інвестували понад 1 млрд грн у розвиток українського агросектора.

Підприємці з Чехії ризикнули заснувати агробізнес в Україні у проблемний для нашої держави 2014 рік.

Львівщина

Перше господарство компанії «Ресіліент» було відкрито на Львівщині, воно мало в обробітку лише 700 га сільгоспугідь. Попередні власники господарства не дуже переймалися його розвитком, тож його технічне і технологічне оснащення було досить слабким.

Завдяки чеським інвестиціям і ефективним методам ведення бізнесу вже перший рік господарювання «Ресіліент» у Львівській області був досить успішним. Далі підприємці вирішили нарощувати земельний банк.

Хмельниччина

У Хмельницькій області «Ресіліент» придбала одне підприємство з невдалою структурою землі (80% земельного банку становили «не витребувані» паї, а 20% паїв були розкидані в радіусі до 30 км по всьому району). Крім того, як з’ясувалося згодом, це господарство мало не дуже порядну репутацію щодо податків.

Проте Петр Крогман та Петр Томан провели безпрецедентну кампанію з оптимізації земельного банку: через рік вони знайшли 80% спадкоємців паїв. Це стало можливим завдяки «підбору професійних кадрів, правильній постановці завдань і відмінній пропозиції для пайовиків».

Пайовики – наші замовники

Власникам паїв запропонували справедливу орендну плату, при цьому селяни могли обирати форму виплат – іноземна валюта, гривна, зерно.

На поля господарства чеські інвестори завели найсучаснішу модернізовану техніку. Врожайність і прибутковість зростали, а працювати на цьому підприємстві стало престижним для українців.

Житомирщина

На землях Житомирської області у 2016 році «Ресіліент» побила районний рекорд із врожайності кукурудзи (140 ц/га). Господарство тісно співпрацювало з дистриб’юторами насіння, стало для них дослідним майданчиком і місцем презентацій.

Київщина

Наприкінці 2016 року чеські підприємці придбали 4 компанії в Білоцерківському районі Київської області, загальний земельний банк яких становив 5 тис га.

У білоцерківських активах було дві збиткові тваринницькі ферми, де працювало понад 150 людей, що доглядали за загальним поголів’ям у 2000 корів. Інвестори не лише зберегли ці тваринницькі комплекси, але й підвищили їх ефективність.

Наразі інвестиції чеських підприємців у сільське господарство України продовжують зростати. Середня зарплата на підприємствах «Ресіліент» перевищує середні показники в агросекторі України.

Вартість оренди землі

На сьогодні «Ресіліент» платить пайовикам за оренду землі по $150 за 1 га і ці виплати зростають. Крім того, з кожного гектара сплачується $150 податків, які йдуть до бюджетів усіх рівнів.

Повідомляє Landlord