На Волині у місті Рожище сімейне госодарство «Розсадник Новосад» реалізовує саджанці плодово-ягідних та декоративних культур, що привозять з польських, нідерландських, німецьких, італійських розсадників та надає консультації щодо догляду і вирощування рослин.

Засновник підприємства Сергій Новосад також активно популяризує досягнення української селекції за кордоном. Він вважає, що українська селекція не така прогресивна та законодавчо захищена, як у розвинутих країнах, наприклад, Нідерландах.

“Я багато їздив закордон і бачив різку відмінність ягідництва, наприклад, польського і нашого, українського. У першу чергу, приходило на думку те, що, можливо, люди не вміють працювати. А основна причина була в тому, що Захід користувався селекцією всього світу, а до нас в Україну вона попросту не доходила. Наші відставали, оскільки не мали можливості побачити успіхи іноземного ягідництва. Але зараз у мене мета — продавати досягнення наших селекціонерів в Євросоюзі.” — розповідає фермер.

Сергій Новосад зазначає, що на даному етапі нідерландці зацікавилися садивним матеріалом із розсадника в Бахмуті, тож цей садовий матеріал тепер успішно продають у Нідерландах.

Також, за словами фермера, нідерландське відділення у Сербії нещодавно виявило зацікавлення яблуком Семеренка, яке досить гарно зберігається при сучасних методах зберігання.

Повідомляє Аgroreview

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.