Da3c446ee352cf0 1000x600 696x418

В українських господарствах стан посівів озимих зернових культур і ріпаку перед зимівлею, де не порушувалася рекомендована науковими установами технологія вирощування, характеризується як добрий та задовільний, заявляє Національна академія аграрних наук (НААН) України.

Так, обстеження посівів озимих зернових культур перед початком зимового періоду показало, що в кращому стані знаходяться посіви озимої пшениці, де посів проводився з 10 вересня по 5 жовтня, після кращих і удобрених попередників (чорний пар та горох). Рослини за такої сівби знаходяться у фазі кущіння.

Одна рослина налічує в середньому від 2 до 5 пагонів і має довжину листових пластинок від 18 до 28 см.

«За пізньої сівби (10-15 жовтня) більшість рослин знаходиться в фазі 3 листка або на початку фази кущіння. При цьому слід зазначити, що на посівах ранніх строків сівби (до 10 вересня) спостерігається незначне переростання рослин, яке в подальшому не матиме безпосереднього негативного впливу на зимостійкість і формування врожайності озимої пшениці», — додали експерти.

Також повідомляється, що ячмінь озимий оптимальних термінів сівби почав зимівлю у фазі кущіння, маючи в середньому 2-3 пагона на рослину, висота яких знаходиться в межах 12-14 см.

Повідомляє Пропозиція