224-623x365

Нещодавно в Козятинському районі (Вінницька обл.) на базі ТзОВ “Юзефо-Миколаївська АПК” місцевий цукровий завод ввів в експлуатацію біогазовий комплекс потужністю 3,2 МВт на буряковому жомі та силосі з подальшим виробництвом електроенергії.

Голландська технологія отримання біогазу дозволяє переробляти не тільки відходи, але й вторинні матеріальні ресурси агропромислового виробництва з коефіцієнтом трансформації понад 75%.

Це перша біогазова електростанція в Україні, яка побудована і оснащена українським технологічним обладнанням на 65% по закордонним європейським ліцензіям. Обладнання виготовлено Козятинським машинобудівним підрозділом Української технологічної компанії. Біогазовий комплекс перероблятиме мелясу, гичку, пожнивні залишки, силос, а головне – жом місцевого заводу, заводів Гайсина, Саливінки та Жданівки.

Реалізація проекту створила робочі місця для 50 співробітників та близько 500 працівників. Крім електроенергії, вироблятиметься теплова енергія та ефективне органічне добриво – активна біомаса мікроорганізмів та гумінових кислот. В біореакторі гумус формується за лічені дні. Добрива повертаються назад в ґрунт та відновлюють чорнозем. Переробка сировини на біогаз та органічні добрива може забезпечити заміну мінеральних добрив не менше як на 65%, що є надійним підґрунтям для енергетичної та екологічної безпеки.

Електростанція на біогазі частково покриватиме енергетичні потреби цукрового заводу. Планова проектна потужність другої черги комплексу складе 2 МВт.

ТОВ “Юзефо-Миколаївська біогазова компанія” інвестувала 11 млн євро у будівництво біогазового комплексу, наразі компанія також планує запустити біоетанольне виробництво.

Повідомляє EcoTown