Наразі за останні шість тижнів оптові ціни на картоплю в Україні  знизилися на 27-30%, і зараз придбати продукцію оптом можна вже навіть по 7 грн/кг (близько 30 центів США за кг). І хоча українські виробники картоплі намагаються стримувати ціни, але, за словами трейдерів, переговори вести з ними стало набагато легше.

«За такої різниці в ціні, трейдери будуть і далі продовжувати імпортувати картоплю з Росії та Білорусі, тому що це вигідно», — зазначає Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Українська плодоовочева асоціація (УПОА) оцінює обсяги імпорту картоплі в Україні вже приблизно в 200 тис. тонн від початку сезону.

«Ми відзначили уповільнення темпів імпорту в листопаді внаслідок зменшення маржі і занадто великих обсягів імпортної картоплі низької якості, але торгівля залишається дуже активною і зараз», — зазначає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

«Питома вага імпортної картоплі в роздрібній торгівлі цим товаром в жовтні-листопаді досягала майже 50%. Більшості наших картоплярів залишилося всього близько 4 місяців для розпродажу своїх запасів, але ж закладали картоплю з метою перепродажу за вищою ціною, а трейдери навіть закладали імпортну продукцію. Тому я б не виключав ймовірності подальшого зниження оптової ціни на картоплю в грудні, а якщо цього не станеться, то обвалу цін в березні-квітні. Проте, цілком очевидно, що поки українські фермери зрозуміють, що відбувається, їх гроші на їх же ринку зароблять картоплярі з Росії та Білорусі», — повідомив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Повідомляє EastFruit