Chorna Smorodyna Yagoda Zdorovya 600x330

У Великобританії створили фонд підтримки чорної смородини. Ця культура користується надзвичайною любов’ю не тільки серед споживачів, але і серед вчених, пише “

В цьому році вегетаційний період проходив на тлі більш теплої зими. Це говорить про те, що без достатньої кількості прохолодних днів кущі чорної смородини будуть менш продуктивними.

У зв’язку з тенденцією до потепління клімату, нові інвестиції в стійкі сорти смородини і передові технології вирощування покликані захистити майбутнє однієї з найпопулярніших британських ягідних культур.

Фонд чорної смородини, що представляє виробників чорної смородини по всій країні, працює над новим проектом “Innovate UK”. Цей Фонд існує вже майже 30 років, забезпечуючи рослинників саджанцями найперспективніших сортів, а тепер очолює ініціативу розведення кліматично стійкого сорту методами звичайної селекції рослин.

Новий сорт повинен зберігати продуктивність в умовах більш теплої зими. Це довгострокова стратегія, оскільки для створення нового сорту потрібно не менше 13 років.

Проте, певні напрацювання вже існують, оскільки сорт чорної смородини Бен Лоерс, створений із заданими кліматичними характеристиками, в цьому сезоні приніс досить непоганий врожай.

Повідомляє Агро-Центр