1-178-696x348

Обсяги експорту сільгосппродукції з України як до ЄС, так і до Німеччини, перевищили історичні максимуми і продовжують зростати. Про це йшлося на 7-му Українсько-німецькому форумі харчових продуктів, який нещодавно відбувся в Києві.

Так, у 2017 році експорт сільгосппродукції до ЄС у цілому і до Німеччини зокрема став рекордним за всю історію, і з тих пір він лише зростає.

Торік аграрний експорт з України до ЄС становив $6,6 млрд. 39% цих обсягів припадали на зернові, а 16% — на рослинні олії. На 2-й позиції за обсягами експорту знаходилось насіння олійних (в тому числі ріпаку).

Особливо стрімко зростав український аграрний експорт до Німеччини, на яку припадає 11% всього експорту сільгосппродукції до ЄС. Так, за 2017 році він зріс на 70%, а за 2018 рік — ще на 47%, досягнувши $657 млн.

Продукція АПК становить найбільшу частку українського експорту до Німеччини – 27%, з яких 24,4% припадає на сільгосппродукцію і 2,6% — на продукцію харчової промисловості, а обсяги поставок у грошовому виразі за минулий рік зросли відповідно на 48% і на 4,2%.

Для порівняння: в німецькому експорті до України частка продуктів харчування становить 4,2%, а сільгосппродукції — 3%. При цьому обсяги закупівель у грошовому виразі продуктів харчування в минулому році залишалися стабільними, а сільгосппродукції — зменшилися на 12%. В результаті у 2018 році Україна вперше в історії мала позитивне сальдо в зовнішній торгівлі продукцією АПК з Німеччиною.

Повідомляє Пропозиція