630 360 1475766138 1013 Zemla Pole Foto Andrej Tovstyzenko Znua

У парламентському аграрному комітеті розповіли про нові поправки до законопроєкту про обіг земель, згідно з якими всі розрахунки при купівлі-продажу земель планується зробити безготівковими, а нормою концентрації землі в одних руках обрати понад 50 га.

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Павло Халімон представив поправки до законопроєкту №2178-10 про обіг земель до другого читання:

  • всі розрахунки при купівлі-продажу земель сільгосппризначення зробити безготівковими.
  • обов’язкова наявність декларації про доходи в осіб, що мають намір купити землю.
  • плата за ділянку має бути не меншою, ніж НГО.
  • поправка про паї на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, які перебувають у власності переселенців.

«Буде внесено поправку, щоб ці люди не залишилися поза законом і не були обмежені в праві продавати свої земельні ділянки. Зокрема, буде тимчасово припинено деякі нормативні акти до вирішення питання деокупації земель і повернення територій», – розповів народний депутат Анатолій Остапенко.

  • поправка щодо концентрації землі, яка дає змогу фізичній чи юридичній особі отримати більше ніж 50 тисяч га по всій території України.

«З одного боку, 200 тис. га в одні руки – багато. Але що заважає аграрію створити кілька підприємств і купити той обсяг землі, який він хоче? Чи буде дієвим обмеження концентрації в такому разі? Не думаю. Тому потрібно було б встановити реальну справедливу цифру, щоб уникнути сірих схем», – наголосив Павло Халімон.

Повідомляє Landlord