Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький повідомив, що в Кабміні визначилися, яку суму держпідтримки на придбання землі необхідно закласти в держбюджет на 2021 рік.

«У нас є розрахунки. У піковий рік буде закладено до держбюджету 13 млрд грн», — зазначив Тарас Висоцький.

Також заступник міністра порадив після скасування мораторію власникам паїв не поспішати виставляти землю на продаж, так як і оренда для власників землі буде вигідною.

«Я не зупиняюся повторювати — для власників паїв — не продавати свої земельні наділи. Ми бачимо чіткий тренд — майже вдвічі зросла орендна плата за останні 5 років і очікуємо, що вона ще як мінімум вдвічі зросте за наступні 3-4 роки. Поступово буде зростати як вартість самої земельної ділянки так і її оренди», — зазначив чиновник.

Наразі площа крупних агрохолдингів за останні 3 роки зменшилась на 7%. Тому цінову політику, швидше за все, будуть диктувати фермери середнього класу.

«Тон на ринку задають малі і середні фермерські господарства. Економічна ситуація в країні цьому позитивно сприяє, в агросекторі впроваджуються інноваційні технології, відповідно, вартість оренди буде зростати», — підсумував Тарас Висоцький.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...