Нещодавно ухвалений Верховною Радою в першому читанні законопроєкт №2178-10 щодо обігу земель в Україні наразі доопрацьовують.

Серед головних змін експерти називають винесення на всеукраїнський референдум питання про купівлю землі іноземцями та посилення обмежень щодо концентрації землі.

Експерти Центру громадського моніторингу та контролю назвали основні зміни, які будуть внесені в законопроєкт про обіг земель в Україні до другого читання:

  • питання про право іноземців та іноземних компаній купувати українську землю винесуть на всеукраїнський референдум. Для цього Парламент розробить і ухвалить окремий закон про проведення референдуму в Україні;
  • норми щодо концентрації землі в одні руки будуть переглянуті. До другого читання обмеження на купівлю землі будуть посилені.

У першому читанні передбачалося, що у власності громадянина чи юридичної особи України може бути не більше ніж 35% земель у межах ОТГ, 8% – області та 0,5% – держави.

 Наразі у Верховній Раді розробляють проєкт закону про народовладдя, який дозволить провести референдум щодо можливості купівлі сільгоспземлі в Україні іноземними громадянами.

Повідомляє Landlord