2000000732611

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, виступаючи на Українському форумі агробізнесу, розповів про законодавчі інструменти врегулювання земельних відносин і про системні зміни в АПК, які наразі впроваджує уряд. Одне із нововведень – це створення фермерського реєстру.

Зокрема, на початку грудня на засідання Кабінету Міністрів буде внесений закон щодо створення гарантійного фонду кредитів для сільгоспвиробників.

«Суть даного інструменту полягає в тому, що фонд гарантування від імені держави бере на себе покриття частини ризиків банку в разі дефолту фермера-позичальника за кредитом, наданим цим банком. Це знижує рівень ризиків для банків і спрощує доступ малого і середнього агробізнесу до банківських позик», – пояснює заступник міністра.

Фонд гарантування стане одним із інструментів підтримки малих і середніх фермерів у період відкриття ринку землі в Україні.

Серед системних змін в українському агросекторі Тарас Висоцький відзначив створення фермерського реєстру. Його наповнення стартує з 1 грудня у шести пілотних областях України.

Повідомляє Landlord