Мінекономіки підготувало й оприлюднило на своєму сайті для обговорення проєкт закону, який передбачає механізм контролю за інвестиціями в Україну. Зокрема він буде використовуватися для того, аби іноземці не могли купити українську землю.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Новий законопроєкт, за словами міністра, також стосується контролю та моніторингу купівлі землі або інвестицій в Україну осіб з подвійним громадянством.

У пояснювальній записці до законопроєкту відзначено, що він спрямований на створення прозорої та ефективної системи оцінки впливу іноземних інвестицій відповідно до міжнародних практик і стандартів, впроваджених у країнах ЄС і США.

Документ також регулює відносини, пов’язані з іноземними інвестиціями в підприємства, що мають стратегічне значення. Відзначається, що в Україні поки немає системи перевірки й оцінювання таких інвестицій.

Згідно із законопроєктом, після відкриття земельного ринку обов’язковій перевірці підлягатимуть угоди щодо земель сільгосппризначення.

Повідомляє Llandlord