У ТОВ «Агрофірма «Колос» (Київська обл.) вирощують саджанці волоського горіха на підщепі чорного, який характеризується потужним ростом, посухо- та морозостійкістю.

«Чорний горіх може бути основою таких красивих горіхових садів, як у Каліфорнії», — зазначив директор «Агрофірми «Колос» Леонід Центило. За його словами, коренева система волоського горіха досить слабка, у чорного — набагато потужніша. Також чорний горіх відрізняється швидким та потужним ростом.

Щоб саджанці горіха добре росли, у яму для дерева варто закладати компост, населяти ґрунт грибами та мікроорганізмами, а також давати на першому етапі розвитку достатньо води.

Окрім підщепи для садів, чорний горіх можна використовувати як цінну лісову деревину в лісополосах замість тополь. Лісосмуга з таких дерев через 35 років може надійно захищати від вітру і приносити немалі кошти від продажу деревини.

Спеціаліст з горіхівництва ТОВ «Агрофірма «Колос» Олександр Орел додав, що кубометр досок з найдорожчого традиційного українського дерева – червоного дуба коштує 20 тис. грн, а кубометр доски чорного горіха – 120 тис. грн. Це дерево використовують у виготовленні прикладів дорогої мисливської зброї, при виготовленні меблів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.